Twoja choroba opowiada Twoją historię życia

Twoja choroba opowiada Twoją historię życia

July 24, 20224 min read

Życie ludzkie to nieustający ciąg wydarzeń w pełnym spektrum doświadczania od przyjemności, szczęścia, radości po ból i cierpienie. To w jaki sposób doświadczysz swojego życia zależy od wielu czynników – wychowania, środowiska, przekonań i tradycji, uwarunkowań społecznych, zapisu zdarzeń odziedziczonych w DNA Twojego rodu, nawet tych odległych w czasie, wreszcie Twojej osobowości.

To, czego nauczysz się i zaobserwujesz w dzieciństwie stanie się ważną częścią Twojego dorosłego życia, sposobu interpretacji rzeczywistości, reagowania i zestawu kompetencji życiowych. A swojego życia doświadczasz poprzez ciało fizyczne. To ono staje się rezerwuarem, który gromadzi i przechowuje.
Jeśli zmierzyłeś się z przemocą fizyczną, cierpieniem emocjonalnym, porzuceniem, samotnością, odrzuceniem, skutki tego prędzej czy później pojawią się jako schorzenie w Twoim ciele. I może w swoim życiu nauczyłeś się posługiwać obcymi językami, to jedną z najważniejszych umiejętności jest rozumienie języka własnego ciała.

Dzieje się tak ponieważ umysł nieświadomy będzie za wszelką cenę dążył do skomunikowania się z Tobą na wszelkie możliwe sposoby – poprzez koszmary senne, zmienność nastroju, depresję, zmęczenie, bezsenność, ból, niepokój, lęk, nerwowe bicie serca, itd. Im bardziej będziesz tłumić przeszłość tym bardziej ciało będzie napierać.

Zatem im szybciej nauczysz się go słuchać tym szybciej zrozumiesz co ciało chce Ci powiedzieć. To zrozumienie jest już coraz bardziej dostępne, gdyż najnowsze odkrycia biologii komórkowej, psychoneuroimmunologii, epigenetyki, psychologii rozwojowej udowadniają, że mechanizmy doświadczonych traum są przenoszone z pokolenia na pokolenie. To oznacza również, że nawet jeśli sam nie przeżyłeś traumatycznych doświadczeń to możesz jako reprezentant rodu być nośnikiem takiego mechanizmu a Twoje ciało opowiada tę historię.

Jaki jest klucz do zrozumienia języka ciała? Oto wybrane przykłady:

Plecy – wsparcie, odpowiedzialność, stabilność życiowa.

Środkowa część pleców – odpowiedzialność za innych, rozmyta granica między potrzebami własnymi a cudzymi; upokorzenie, zawstydzenie, poczucie bycia zdominowanym i kontrolowanym.

Dolna część pleców – odpowiedzialność finansowa, potrzeby innych, obciążanie, poczucie przytłoczenia.

Złamanie kości – brak wsparcia, utrata kontroli, strach przed zmianą, sabotowanie osobistego progresu, potrzeba uwolnienia się od starych nawyków i czasu potrzebnego na podjęcie decyzji.

Infekcja bakteryjna – poczucie winy, żal, samokaranie się, sabotowanie siebie.

Klatka piersiowa – poczucie odrzucenia przez matkę oraz odrzucanie innych ludzi, negatywne skojarzenia z miłością.

Uszy – czego nie chcesz/możesz usłyszeć? Kto lub co jest tego przyczyną? Strach przed konfrontacją, utrata własnej mocy sprawczej spowodowana przez wpływowe osoby.

Oczy – konieczność spojrzenia prawdzie w oczy, opór przed zobaczeniem prawdziwego oblicza swojego otoczenia, nadmierna odpowiedzialność, potrzeba ukrycia; trauma porodowa.

Nadwaga – ochrona; nieatrakcyjność = bezpieczeństwo; trauma związana z biedą i głodem, brakiem miłości lub ochrony; trauma związana z naruszeniem granic intymnych i zagrożeniem; toksyczna relacja lub miłość.

Grzybica – złość/nienawiść do matki lub innej kobiety; zapomniana trauma.

Serce – dawanie i otrzymywanie miłości i opieki; lewa komora serca związana z przyjmowaniem, prawa z dawaniem; związek z zachowaniem osobistego terytorium i kompetencjami.

Infekcja – złość, nienawiść poza kontrolą; obrzydzenie związane z samym sobą, poczucie zawstydzenia i stłamszeniem uczucia paniki.

Jelita – przemoc z przeszłości, nienawiść, złość, niesprawiedliwość, zdrada przez bliską osobę.

Wątroba – żal, uraza, poczucie winy wynikające z niemocy, złość związana ze zduszonymi emocjami, utrata tożsamości.

Płuca – żal, depresja, smutek, brak radości, poczucie stłamszenia, ogłuszenia, kontrolowania przez ważną osobę.

Układ nerwowy – komunikacja traumy.

Pasożyty – naruszone granice osobiste, inwazja, brak odwagi/nie czuję się godny powiedzieć „nie”.

Wysypka – trauma związana ze strachem przed konfrontacją; werbalna lub fizyczna napaść; zbyt personalne reakcje.

Skóra – irytacja, reaktywność na określonych ludzi lub sytuacje, brak opieki, słabe granice osobiste, złość i uraza, nadwrażliwość.

Żołądek – przewlekłe napięcie, stres, trauma związana z relacją z matką i kobiecością.

Infekcja wirusowa – brak poczucia godności własnej, samokaranie, słabe granice osobiste, konieczność walki o szacunek i zrozumienie.

Jaką rolę odgrywa w tej komunikacji hipnoterapia? Otóż, jak żadna inna metoda, hipnoterapia pozwoli Ci przetłumaczyć język Twojego ciała i zrozumieć, jaki rodzaj doświadczenia kryje się pod danym objawem. To właśnie za pomocą hipnozy możesz zajrzeć w odległe zakamarki swojego życia i z tego miejsca uzdrowić rany emocjonalne, zmienić kody źródłowe, uwolnić ograniczające przekonania i odnaleźć siebie prawdziwego, aby móc realizować się w swoim pięknym wrodzonym potencjale i przekazywać go w swej mocy kolejnym pokoleniom.

________________________________________________________________________________

Jeśli interesujesz się rozwojem osobistym, terapią czy pracą z podświadomością, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów w Polskiej Akademii Hipnozy. Kursy te to nie tylko szansa na zdobycie nowego, korzystnego zawodu, ale także doskonała okazja, by poszerzyć swoje kompetencje w pracy terapeutycznej, coachingowej lub rozwojowej. Dzięki profesjonalnemu podejściu, opartego na etyce i praktyce, uzyskasz wiedzę oraz narzędzia niezbędne do pracy nad sobą i z innymi. Hipnoterapia staje się coraz bardziej popularnym narzędziem w świecie rozwoju osobistego​ i duchowego, a zdobyte umiejętności pomogą Ci zarówno w Twojej działalności zawodowej, jak i prywatnej transformacji.

Dowiedz się więcej o kursach na naszej stronie: Oferta kursów.

https://elixirium.pl

Elżbieta Miodek

https://elixirium.pl

Back to Blog